Wil je meer tijd voor belangrijke zaken? Stel jezelf dan deze vraag.

Wat is het beste gebruik van mijn tijd op dit moment? Kan iemand anders deze taak doen?

Wat is het beste gebruik van mijn tijd op dit moment? Kan iemand anders deze taak doen?

Een heerlijke denkoefening waartoe ik je nu wil uitnodigen is de volgende. Stel je voor dat je 100 procent van al het werk dat je nu doet zou delegeren of uitbesteden. Ja, honderd procent. Dus morgen heb je helemaal niets meer op je to do-lijstje.

Wat zou je dan doen? Welke nieuwe meerwaarde brengende zaken zou je dan doen?
Deze vraag moet je kunnen beantwoorden. En dan moet je er ook iets mee doen natuurlijk.

Zou je als ondernemer: 
Meer strategisch denken en plannen? Beter communiceren met je team en aandeelhouders? Meer verkopen, uitvinden, ontwikkelen? Een beter business plan maken? Nieuwe relaties aangaan? Meer contacten hebben met klanten? Jouw merk verder ontwikkelen? Zakenpartners zoeken?
Zou je als individu:
 Meer voor jezelf zorgen: jezelf ontwikkelen door meer te lezen of te studeren, aan je conditie of fitheid te werken? Meer tijd besteden aan je relaties?

Beslis hoe je jouw tijd wil investeren. De tijd die je besteedt aan werk met een hoge toegevoegde waarde en de tijd die je besteedt aan de zaken waar je van geniet in het leven moet je maximaliseren.

Je moet er ook naar streven om de vervelende en negatieve zaken die aan jouw tijd (en je gemoed) vreten te reduceren of helemaal te elimineren.

Er zijn mensen die hulp vragen als ze het nodig hebben. En er zijn mensen die hulp nodig hebben maar er niet om vragen.

Wie hulp nodig heeft, erom vraagt en het krijgt zal veel gelukkiger en succesvol zijn.

Maar om hulp vragen is niet even evident voor iedereen. Als taken delegeren voor jou een vreemd concept is en/of je vindt dat het veel makkelijker en sneller gaat om gewoon alles zelf te doen, dan raak je op de duur uitgeput.

Taken delegeren is goed omdat het jou tijd en stress bespaart. Het maakt je efficiënter. Je ziet makkelijker het grote plaatje als je niet voortdurend bezig bent met alle kleine taakjes. Je helpt trouwens ook mee aan de ontwikkeling van andere mensen: zij doen meer ervaring op en ontwikkelen hun verantwoordelijkheidsgevoel. En jij kan sneller inspelen op veranderingen wanneer je kan rekenen op anderen.

Vraag jezelf daarom voortdurend af:

Wat is het beste gebruik van mijn tijd op dit moment? Kan iemand anders deze taak doen?

Wil je écht meer tijd winnen?
Wil je elke dag een uur extra vrijmaken? Lees dan Meer tijd in 12 stappen.

Als coach help ik jou om met meer zelfvertrouwen het beste uit jezelf te halen, en je volledige potentieel als volwassene te bereiken. Want het leven is te kort om niét te gaan voor het leven dat je wil en dat je verdient!

Inzichten en tips deel ik graag met jou in een wekelijkse mail.
Schrijf je daarom nu in via deze link:

Lees verder:
Meer tijd in 12 stappen
Lees dit als je meer dan 40 uur per week werkt
7 herkenbare timemanagement problemen. Met oplossing.

P.S. Deel dit artikel door op de FacebookLinkedIn en Twitter-knoppen te klikken, want zo kunnen jouw vrienden en kennissen óók van deze inzichten profiteren.

Dit bericht werd geplaatst in Business Coaching, Coaching, Doelen coaching, Life Coaching, Time management en getagged met , , , . Maak dit favoriet permalink.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.